Bayi Tahsilat

Minimum operasyon yükü, tam entegrasyon ve ödeme yöntemi çeşitliliği ile bayi tahsilat süreçlerinizi tek panelden yönetin.
Bayi tahsilat bizimle kolay!

Ozan Bayi Tahsilat Sistemi

Ozan tarafından sunulan bayi tahsilat çözümleri, kolay kullanım içeren arayüzü ve cari hesap hizmetleri ile maksimum verim sağlar. Ayrıca tüm tanımlı bayiler, sağlanan bayi arayüzü aracılığıyla kendi satış işlemleri görüntülenebilir ve ödemelerini pos cihazına gerek kalmadan mobil uygulama veya link ile alabilir.

Muhasebe entegrasyonu sayesinde tüm işlemleriniz otomatik olarak cari hesaplara yansır. Bu sayede tek tek ödemeleri kontrol etmekle zaman kaybetmeden hızlı bir şekilde para giriş ve çıkışlarını takip edebilirsiniz.

Ozan ile bayilerinizle cari işlemlerinizi Muhasebe/ERP sistemlerine doğrudan entegre biçimde tek panelden yönetin. Bayileriniz ödemelerini kredi kartı, QR, link kullandırarak cazip taksit koşulları ile müşteri ve alt bayilerinden hızlı ve güvenli şekilde tahsil etsin.

Ozan Bayi Tahsilat Çözümleri, 2021 yılında Payfull şirketinin grup çatısı altına alınması ile Payfull’un denenmiş teknolojisi üzerine yapılandırılmıştır.

Sunduğu ödeme yöntemi alternatifleri, hazır ve özelleştirilmiş entegrasyon gücü, en üst seviye güvenlik sertifikasyonu, kolay ve kullanışlı sistem arayüzü ve Ozan çatısı altındaki ürün/hizmet seti ile bayi tahsilat çözümleri arasında belirgin avantajlara sahiptir.

Ozan Bayi Tahsilat Sistemi

Fark Yaratan Özellikler

icon-bayi-paneli

Bayi Paneli

Farklı banka poslarına ait tüm işlemlerin (iade/kısmi iade/iptal) farklı banka panellerine giriş yapmadan, tek bir panelden yönetilmesine imkan sağlar.

Gelişmiş Raporlama

Gelişmiş raporlama kriterleriyle talep edilen tüm raporlar saniyeler içerisinde hazır olur. Bu sayede banka bazlı veya işlem bazlı raporları tek tıkla ekrana dökebilir ve istenilen formatta dışarıya aktarılabilir.

Kimlik Doğrulama

Yönetim paneline istenilen tüm kullanıcılar tanımlanabilir ve bu kullanıcılara belirlenen yetkiler verilebilir. Yönetici, muhasebe, finans, gözlemci gibi farklı hazır rol tipleri ile tanımlama yapabilir veya özel rol tipleri kolayca oluşturulabilir.

ERP Entegrasyonu

Logo, Mikro, SAP, Netsis ve Dynamics ERP sistemlerine entegre çalışma sağlar. Gelen işlemler ERP tarafındaki cari ile otomatik eşleşir, operasyonel iş yükünü azaltır.

icon-kart-saklama

Kart Saklama

Müşterilerin kart bilgileri PCI-DSS Level 1 standardında saklanır. Böylece daha hızlı alışveriş yapmalarını sağlayarak kullanıcı deneyimi geliştirilebilir.

Whitelabel Ödeme

Ödeme sayfasının olmadığı hallerde yönetilebilir bir ödeme sayfası oluşturur ve sayfa güvenliğini üstlenerek istenen tasarımda bir ödeme sayfası sunar.

Yabancı Para ile Ticaret

Yabancı para birimleri ile ödeme alma, belirlenen kurdan TL karşılığı tahsilat yapabilme imkanı sağlar. Ayrıca, kartın ya da posun uyumlu olması durumunda dövizle tahsilat olanağı da sağlanır.

Otomatik Mutabakat

Manuel mutabakat süreçlerini ortadan kaldırır. Başarıyla gerçekleşen işlemler ile banka hesabına geçen işlemler otomatik olarak eşleştirilir ve mutabakat sağlanır.

Ozan Bayi Tahsilat Sistemi

Daha Fazla Bilgi ve Randevu İçin

Bayi Tahsilat Çözümleri

Bayi tahsilat çözümleri, firmaların bayi ve alt bayilerine ilişkin finansa süreçlerini düzenleyerek yönetmelerini sağlayan, bayi ağının müşterilerinden sahada fiziksel/sanal POS, mobil uygulama üzerinden soft POS, QR, e-mail, SMS, link vb. yöntemler ile ödeme almasını sağlayan bir sistemdir.

Bayiler, bayi tahsilat sistemi sayesinde müşterilerine kredi kartıyla ödeme, taksit seçenekleri, vade kampanyası gibi ödeme kolaylıkları sunarken hem tahsilat riskini azaltır, hem de ana firmaya sağlanan avantajlı vade ve komisyon oranları ile ödeme alırlar.

Bayi Tahsilat Yönetimi

Ana firmalar, bayi tahsilat sistemi üzerinde bayi ve alt bayileri ile vade, oran gibi farklı çalışma parametreleri ile ticari ilişkilerini tanımlayıp tek merkezden yönetebilir. Bayi tahsilat sistemini ERP veya muhasebe programları ile entegre edebilir. Bayi ve alt bayilerin sahada yaptıkları satışlara ilişkin tahsilat da merkezi olarak yönetilir ve bayi tahsilat sistemine yansır. Ana firmanın bayilerinden ayrıca tahsilat yapma, ödeme bekleme durumu ortadan kalkar.

Fraud kontrolü, PCI DSS sertifikası ile güvenli kart saklama, API entegrasyonu, gelişmiş raporlama özellikleri, bayi tahsilat sistemlerini daha güvenli ve kullanışlı kılar.

Alt Bayilerden Tahsilat

Şirket hesabıyla alt bayi ödemelerini entegre etmek istediğinizde, aradığınız hızlı ve güvenilir hizmet; bayi tahsilat sistemleri alanında en işlevsel uygulama sağlayıcısı Ozan tarafından sunulur.

Bayi – alt bayinin müşteri ödemelerinden bayiler ve şirket arasındaki kâr payı dağılımlarının yapılmasına değin tüm paylaştırıcı para aktarımları akıllı uygulama aracılığıyla yapılır. Ödemelerin bayilerde kalması gereken kısmı ve ana firma tarafından alınması gereken pay, online tahsilat sistemi aracılığıyla otomatik olarak hesaplarınıza transfer edilir.

Sahada Tahsilat

Bayi tahsilat sistemi ile saha ekiplerinizin müşterilerden alacağı ödemelerde pos cihazı kullanmasına gerek kalmaz. Tüm ödeme alımları ve alacak tahsilleri için fiziki pos cihazı ihtiyacınızı ortadan kaldıran, saha ekiplerinizin kolay arayüz ve akıllı uygulama hizmetlerinden faydalanarak kullanacağı mobil tahsilat sistemiyle işinizde seviye atlayabilirsiniz.

Bayi Tahsilatta Ödeme Yöntemleri

Müşterileriniz için kolay ödeme sistemleri sunabilmek hem tahsilat işlemlerinize farklı bir boyut kazandırır hem de nakit akış hacminizin artmasını sağlar. Bu açıdan fiziki ödeme yöntemlerinin tarihe karıştığı ve her saniyenin altın değerinde olduğu iş dünyasında hem fiziksel hem de dijital ödeme yöntemi alternatifleri sunabilmek önemli hale geldi.

Ozan bayi tahsilat sistemi kullanıcıları; bayi – alt bayileriyle, iş ortaklarıyla ve müşterileriyle yapacağı tüm ödeme/tahsilat işlemlerinde birçok ödeme alternatifi sunabilir.

Ozan bayi tahsilat sistemi sayesinde e-mail ve SMS aracılığıyla göndereceğiniz linklere tıklayan müşterileriniz saniyeler içinde ödeme gerçekleştirebilir. Böylece yoğun iş temposuna ekstra iş yükü getiren manuel ödeme alımlarının aksine hem firmanız hem de müşterileriniz için hızlı ve güvenli bir sanal tahsilat ortamı sağlanır.

Link ile ödeme yapmak isteyen müşterileriniz için güvenli online ödeme sayfaları oluşturarak anlık tahsilat yapmak artık çok kolay!

Ödeme yapacak olan tarafa gönderilen güvenli link ile tüm akıllı cihazlar üzerinden saniyeler içerisinde ödeme almanız mümkün. Gönderilen linke tıklayan müşteriniz kart bilgilerini kullanarak kısa sürede ödemesini gerçekleştirir. Kolay kullanım ve mobil ödeme avantajı sunan link ile ödeme sayesinde firmanız için günün her saati nakit akışı sağlanır.

Ozan bayi sistemi kullandığınızda, her tahsilat işlemi için özel olarak oluşturulan QR kodlar aracılığıyla müşterileriniz ödeme sayfalarına yönlendirilir. Akıllı cihazların kameralarından okutulan QR kodlar, tahsilat yapabilmeleri için müşterilerinizi online ödeme kanalınıza aktarır ve bilgi girişi sonrasında ödeme işlemleri kolaylıkla tamamlanır.


Müşterileriniz için, işlem bazında tanımlanan QR kod aracılığıyla ödemelerinizi hızlı ve güvenilir bir şekilde alabilirsiniz.

Alacaklarınızı tahsil etmek istediğinizde ayrı ayrı ziyaretler yapmak artık mazide kaldı! Online ödeme çözümleri ile günün her saati nerede olursanız olun alacaklarınızı tahsil edebileceğiniz ya da ödemelerinizi yapabileceğiniz platform Ozan tarafından mobil uygulama olarak hizmetinizde!

Ozan tahsilat çözümleri sayesinde fiziki ödeme yöntemleri için harcayacağınız vakit ve enerjiye ihtiyaç duymadan yalnızca akıllı cihazınızı kullanarak dilediğiniz gibi tahsilat yapabilir veya ödeme gerçekleştirebilirsiniz.

Ozan; döviz ile tahsilat işlemlerinde de ihtiyaç duyduğunuz tüm hizmeti işiniz için sunuyor!

Ticari faaliyetlerinizi döviz üzerinden yürütürken sınırlı kalan tahsilat alternatifleri, çalışma alanınızı daraltabilir. Tahsilat çözümleri sayesinde müşterileriniz firmanıza ya da bayilerinize döviz ödemesi yapmak istediğinde uygulama üzerinden ödeme ekranına gelmesi yeterli. Ödenecek tutarı otomatik olarak döviz kuruna çeviren Ozan bayi tahsilat sistemi ile mobil uygulama üzerinden ödemelerinizi kolaylıkla alabilirsiniz.

Ozan Bayi Tahsilat Sistemi

Daha Fazla Bilgi ve Randevu İçin

Bayi Tahsilatta Entegrasyon ve Raporlama

Muhasebe ve ERP Entegrasyonu

Ozan tahsilat çözümleri; ERP entegrasyon hizmetiyle muhasebe işlemlerinde şirketinizin ihtiyaç duyduğu tüm verileri kategorize şekilde raporlar.

Bu sayede muhasebe işlemleri için manuel girişlerin gerektirdiği zaman ve iş gücünden tasarruf edebilir ve kayıtlarınızı, banka hesap hareketlerinizle birlikte değerlendirebileceğiniz raporlar halinde inceleyebilirsiniz.

Ticari Raporlama

Banka hesaplarınızdaki nakit akışı, bayi – alt bayilerinizle ana firma arasındaki ödeme işlemleri, saha tahsilat operasyonlarının ve müşterilerinizin online olarak gerçekleştirdiği tüm işlemlerin kaydını ERP entegrasyon sistemi sayesinde raporlamak önemli bir iş gücü avantajı sağlar.

Ozan ile alacağınız e-tahsilat hizmeti sayesinde tüm ticari faaliyetlerinizi ayrıntılı ve entegre raporlar halinde takip edebilir, muhasebe kayıtları için fiziki işlemlerin getirdiği yükten kurtulabilirsiniz.

Tahsilat Raporlama

Firmalar için tahsilat işlemlerinin ardından yapılan muhasebe takibi ve planlamaların önemi oldukça fazladır. Muhasebe verilerinin tahsilat sistemleriyle entegre edildiği Ozan bayi tahsilat çözümleri ile tüm ödemeleriniz ve tahsilat verileriniz kaydedilir ve raporlanır.

Kategori ayrımları yapılarak raporlanan işlemler sayesinde muhasebe işleri için ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgilere detaylarıyla ulaşabilir ve geçmiş dönem hareketlerini inceleyebilirsiniz.

Muhasebe için Raporlama

Tahsilat işlemleri sonrasında muhasebe kayıtlarının manuel olarak yapılması firmalar için zaman – efor kaybının yaşandığı bir süreçtir. Muhasebe sistemlerine entegre edebileceğiniz tahsilat raporlama hizmetiyle bayi tahsilat sistemi, kayıt ve inceleme işlemlerinizde maksimum tasarruf sağlar.

Ozan ile firmanızın, bayi ve alt bayilerinizin gerçekleştirdiği tüm işlemleri aynı arayüz üzerinden kayıt altına almak ve raporlama hizmetiyle muhasebe entegrasyonu sağlamak oldukça kolay.

Bayi Tahsilat İçin Kart Saklama Hizmeti

Firmanızın tahsilat işlemleri sırasında müşterilerinden talep ettiği kart bilgilerini, hak sahiplerinin onayı sonrası saklamanız sonraki tahsilat işlemlerinde müşterileriniz için kolaylık sağlar. Bir kez kayıt altına alınan kart bilgileri ile müşterileriniz nerede olursa olsun yalnızca uygulama üzerinden kayıtlı bilgilerini kullanarak işlem gerçekleştirebilir.

Bayi Tahsilat İçin Fraud Yönetimi

Fraud en basit tanımıyla; online ödeme sistemlerinde kredi/banka kartı sahteciliği yaparak ya da çalıntı kart bilgileri kullanılarak ödeme gerçekleştirilmesidir. Firma yönetimleri akıllı ödeme sistemlerinde bu hamlelerin önüne geçebilmek için anti-fraud yazılım hizmetlerinden faydalanmalıdır.

Bayi Tahsilat İçin E-Ticaret Entegrasyonu

E-ticaret kanallarıyla ürün/hizmet temini sağlayan firmalar ve bayileri için ödeme sistemlerinin sunduğu avantajlar ve güvenilirlik öncelikli bir konudur. Bu bakımdan müşteri memnuniyeti ve satış güvenliği sağlamak için profesyonel ödeme sağlayıcılarının tercihi kritik önem taşır.

Pazaryeri Çözümü

Pazaryeri aracılığıyla yürütülen ticari faaliyetlerde ödeme sistemlerinin misyonu oldukça önemlidir. Ozan tahsilat çözümleri sayesinde müşteriden alınan ödeme satıcı ve pazaryerinin hesabına ayrı ayrı aktarılır.

Ozan Bayi Tahsilat Sistemi

Daha Fazla Bilgi ve Randevu İçin

Hemen Başvur

Formu doldurun, yetkili danışmanlarımız 1 gün içinde sizi arasın.